Steadfast Tin Soldier (joanerges) wrote,
Steadfast Tin Soldier
joanerges

Просто людські долі

Серед нагороджених згідно з указом Президента «Про відзначення державними нагородами України з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року» від 30 листопада 2013 року № 655/2013 – четверо посмертно, усі отримали орден «За мужність» III ступеня. Спробував пошукати про них інформацію інтернеті. Просто так, щоб знати.


Чмуж Вадим Сергійович, рятувальник 7-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Харків Головного управління ДСНС України у Харківській області, молодший сержант служби цивільного захисту

22 роки. Загинув 17 жовтня 2013 р. під час ліквідації пожежі в житловому будинку. Ніхто з мешканців не загинув. Вадим служив рятувальником три роки. Про нього згадують: «Он был веселым, отзывчивым, смелым парнем. Наверное, поэтому и пошел на такую работу. Вадим всегда помогал, когда его просили; в разговорах сожалел, что не удалось спасти чью-то жизнь на работе».

Власник квартири, в якій почалася пожежа, за повідомленнями ЗМІ, зник в ту ніч.Горбунов Віктор Юрійович, монтажник (бригадир) цеху акціонерного товариства "Концерн Стирол", Донецька область, м. Горлівка

49 років (в інших джерелах – 43 роки). Загинув 6 серпня 2013 р. Тоді врятував під час аварії аміакопроводу на заводі трьох людей, допомігши їм вибратися з аварійного цеху. Потім повернувся знову – перевірити, чи ніхто не залишився.

Усього тоді загинуло п’ятеро людей, ще 25 опинилися в лікарні (з них один помер). Колеги згадують Віктора як «очень надежного и сильного человека, на которого всегда можно было положиться… Ему поручались самые сложные и ответственные участки работы. Он был одним из лучших бригадиров». Усе доросле життя після військової служби пропрацював на цьому заводі. Планував звільнитися, не встиг. Аварію на «Стіролі» визнали найбільшою в хімічній промисловості часів незалежності.Савоніна Марина Сергіївна, фельдшер підстанції спеціалізованих бригад швидкої медичної допомоги комунальної установи "Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги" Запорізької обласної ради

29 років. Загинула 24 травня 2013 р. під час нападу на медиків 51-річного чоловіка, який викликав бригаду швидкої допомоги начебто до своєї 78-річної матері.

Дівчина пропрацювала на швидкій 9 років. Вона була на шостому місяці вагітності. Колеги згадують про неї: «С Мариной все хотели работать. Знали: когда она в смене, можно не беспокоиться – и советом поможет, и самостоятельное решение может принять в считанные секунды. Поверьте, это очень важная черта. В свои 29 лет Марина уже была фельдшером высшей категории. Она прекрасно знала свою работу и очень ее любила. Говорила, что не променяет ни на что…», «Марина была гордостью нашей центральной подстанции скорой помощи. И просто хорошим человеком: очень открытым, добрым, отзывчивым, помогала в трудную минуту, никогда бы не бросила в беде. Относилась внимательно к каждому пациенту».

Вбивця перебував на психіатричному обліку з 1978 р. Покарання йому, швидше за все, не буде. Лише примусове лікування.Шевчук Ігор Дмитрович, начальник караулу 1-ї самостійної державної пожежної частини м. Івано-Франківськ Територіального управління МНС України в Івано-Франківській області, старший лейтенант служби цивільного захисту

22 роки (в інших джерелах – 24). Загинув 21 квітня 2012 р. під час ліквідації пожежі в ресторані, де саме проходило святкування. Ніхто з відвідувачів та персоналу не постраждав. Товариші по службі розповідали, що Ігор був життєрадісною людиною, не бачили його похмурим, тим більше розгніваним.

Найімовірнішою причиною займання ЗМІ називали тоді коротке замкнення в щитовій. Як стверджували тоді, якщо порушення в пожежній безпеці підтвердяться, то власникам закладу могло загрожувати позбавлення волі строком від 3 до 8 років.
Tags: Україна, повесть о настоящем человеке
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments