Steadfast Tin Soldier (joanerges) wrote,
Steadfast Tin Soldier
joanerges

Українська "оспрейка" - спроба № 2

Після спроб запустити науково-популярну літературу на військову тематику українською мовою в рамках серії «Militaria Ucrainica» (мої враження дивіться тут і тут) з’явилася наступна варіація – проект «Українська мілітарна історії», вже в іншому видавництві. Анонсовано, що він складатиметься з серії «Стратегікон» і «Плац д’Арма», а також кольорових енциклопедій «Жива історія» та «Історія на дотик». Вчора я став щасливим власником ось такої книги:Татаров Б. Новітні гусити: Чесько-Словацькі військові формування в російському війську (серпень 1914 — квітень 1918 рр.). — К.: Наш час. — 2009. — 104 с.: іл.


Анотація видавництва: Книга присвячена історії створення, розвитку та участі в бойових діях під час Першої світової війни чеськословацьких добровольчих частин у складі російської армії. Дослідження ґрунтується на архівних матеріалах України, Росії та Чехії із залученням великої кількості мемуарів чеською мовою. Чехам та словакам судилося відіграти свою роль у намаганнях України здобути незалежність в 1917 — на початку 1918 років. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України, країн Східної Європи та Першою світовою війною.

Мої враження: книга на 4,5 з 5, а може й більше :) За стилем оформлення – як «Українські легіонери» (що стає зрозумілим, якщо подивитися, хто опікувався новим виданням). Багато ілюстрацій – фото та кольорових реконструкцій уніформи. Ще не вчитувався, але наче непогано. Багато цитат зі спогадів чехословаків. Зауважу, що на початку цього року у Москві вийшла книга цього ж автора на схожу тему, але там охоплений був менший відрізок часу, а її ціна у Києві була дещо неадекватною. У цій же книзі йдеться про життя чехословацьких дружинників до листопада 1917-го. Відповідно про Сибір і Колчака мова не йде (а й не треба, хе-хе, бо на цю тему неміряно інформації). Одним словом, видання справляє приємне враження і, думаю, Усім-Фанатам-Цієї-Справи маст хев. Ось вам кілька сторіночок з книги (узято з УВІФу, каюся – грішен, зайшов подивитися, як там справи):
Також тримав у руках ось таку книгу (враження справляє непогане, до змісту не придивлявся):Ольговський С. Володарі степу: Військова справа й озброєння скіфів, VII cт. до н. е. — ІІІ ст. н. е. — К.: Наш Час, 2009. — 128 с.: іл.


Анотація видавництва: Книга присвячена одній із найцікавіших сторінок стародавньої історії України — пануванню скіфів у причорноморських степах. Автор у популярній формі виклав історію появи скіфів у Північному Причорномор’ї, перебіг Скіфо-персидської війни, розквіт Скіфії та особливості скіфського воєнного мистецтва. Книга багато ілюстрована, супроводжується кольоровими реконструкціями скіфських обладунків та озброєння. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.
А на сайті ще анонсовано ось таку апетитну книгу як вже видану, але на Петрівці її ще не було:Липа К. А., Руденко О. В. Військо Богдана Хмельницького / Катерина Липа, Олекса Руденко. — К.: Наш час, 2010. — 64 с. — (Сер. «Жива історія»).


Анотація видавництва: Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим були озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали? Чим гралися козацькі діти і які плаття носили дружини козаків? Книга дає наочні відповіді на всі ці питання. За фотографіями доробку учасників військово-історичного руху та музейних експонатів читач має змогу уявити життя наших предків. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться військовою історією та матеріальною культурою.
Tags: military, ЧС, буквоїдство, книги, мої рекомендації, сам собі увіф, історія
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments